هنگام خرید همزن برقی دست دوم به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام خرید همزن برقی دست دوم به چه نکاتی توجه کنیم؟

 

سمساری محله : یکی از وسایل بسیار کاربردی که وجود آن در آشپزخانه نیز بسیار مهم است ،میکسر یا همزن برقی است. گاهی اوقات برای درست کردن بعضی از غذا ها ، ممکن است که زمان زیادی را برای مخلوط کردن مواد غذایی صرف کنید. همچنین در این بین ، انرژی زیادی نیز از شما گرفته می شود. این دستگاه ، به شما این امکان را می دهد که بتوانید خیلی راحت و سریع ، مواد را به طور یکنواخت ، با یکدیگر مخلوط کنید. مانند سایر وسایل برقی ، میکسرها نیز انواع مختلفی دارند‌. عمدتا همزن ها به دو دسته ساده (بدون کاسه) و کاسه دار تقسیم می شوند. شما می توانید با کمک این دستگاه انواع خمیر ، دسر ، پیتزا ، شیرینی و غیره …

را به راحتی حاضر کنید. همچنین می توان از آن برای هم زدن تخم مرغ و خامه نیز ، استفاده کرد. میکسر کاسه دار ، نسبت به میکسر ساده ، بسیار کاربردی تر می باشد و این دو از نظر کارایی غیر قابل قیاس هستند‌. این وسیله نسبت به خدماتی که ارائه می دهد ، از قیمت خوبی برخودار بود. اما متاسفانه با وجود تحریم و تورمات ، قیمت این دستگاه نیز به طرز عجیبی در حال افزایش چشمگیری است.

خیلی از افراد ، با دیدن این اعداد و رقم های بالا ، از خرید صرفه نظر کرده و قید آن را نی زنند. در این مواقع ، ما به شما استفاده از ابزار و وسایل دست دوم را پیشنهاد می کنیم‌. این ابزار ، به شما این امکان را می دهند که بتوانید وسایل با کیفیت را با قیمت خیلی پایینی خریداری کنید. شاید این امر برای شما کمی ناخوشایند باشد ، اما می توانید  با خرید این ابزار ، از مزایای زیادی بهرمند شوید.‌ میکسر برقی ، از آن ابزاری است که می توان ان را به صورت دست دوم تهیه کرد. هنگام خرید همزن دست دوم باید به نکاتی توجه داشته باشید تا بتوانید خریدی پر سود و مفید را تجربه کنید. برخی از این نکات عبارتند از :

 

  • قدرت دستگاه :

  • یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام خرید میکسر دست دوم باید به آن توجه داشته باشید ، توان و قدرت عملکردی دستگاه است. توان کافی در این نوع وسایل برقی ، به شما این امکان را می دهد که هنگام استفاده به مشکل بر نخورده و کار را با همان سرعت دنبال کنید. وقتی قدرت موتور همزن بالا باشد ، در نتیجه دستگاه ، پی از مدتی از بین نرفته و قدرت خود را از دست نمی دهد‌. همان طور که پیش تر هم اشاره شد ، همزن ها در دو نوع معمولی و کاسه دار وجود دارند. قدرت میکسر های معمولی چیزی حدود ۳۰۰ وات به بالا است اما توان و قدرت میکسر های کاسه دار ۸۰۰ وات است. بهتر است که هنگام خرید میکسر دست دوم ، مدل های کاسه دار را انتخاب کنید تا بتوانید از مزایای زیاد تری برخوردار شوید.

 

  • سرعت دستگاه و قابلیت تنظیم آن :

  • وقتی می گوییم میکسر های کاسه دار دست دوم را انتخاب کنید ، برای این خاطر است که می توانید سرعت دستگاه را تنظیم و افزایش دهید. به طور معمول ، همزن ها با توجه به مصارف آن ها ، در سرعت های مختلفی ساخته می شوند. هنگام خرید همزن دست دوم ، سعی داشته باشید مدل هایی را انتخاب کنید که از قابلیت تنظیم سرعت برخوردار باشند. چرا که برای مخلوط کردن برخی از مواد ، به نیروی کمی نیاز است اما برلی برخی دیگر ، شما به نیرو و سرعت بیشتری احتیاج دارید. البته باید این را هم در نظر بگیرید که هرچه سرعت دستگاه بالا تر باشد ، در نتیجه صدای ایجاد شده توسط آن نیز ، بیشتر خواهد بود.

 

  • گنجایش و جنس کاسه آن :

  • از نکات دیگری که می توان هنگام خرید میکسر کاسه دار دست دوم اشاره کرد ، توجه به ظرفیت و اندازه کاسه آن است. ابعاد کاسه معمولا با توجه به تعداد اعضای خانواده و مصارفی که انجام می دهید ، انتخاب می شود. ظرفیت کاسه برای خانواده های کم جمعیت ، از ۲ لیتر شروع شده و تا ۶ الی ۷ لیتری برای خانواده های پر جمعیت ، ساخته شده است. پس هنگام خرید همزن دست دوم ، با توجه به نیاز و تعداد اعضای خانواده خود ، آن را انتخاب کنید. باید توجه داشته باشید که ظرفیت میکسر های بسیار حرفه ای ۶ لیتر به بالا می باشند. در مورد جنس کاسه نیز ، باید بگوییم که بهتر است گزینه های را انتخاب کنید که از استیل ضد زنگ ساخته شده اند ؛ چرا که مواد به طور کامل با آن تماس داشته و اگر جنس آن بد باشد ، طی مدت زمان بسیار کمی ، کاسه آسیب دیده و از بین می رود. همچنین ، روی طعم و کیفیت مواد غذایی نیز ، تاثیر می گذارد.

 

  • جنس میله‌ های همزن :

  • جنس میله های همزن دست دومی نه انتخاب می کنید ، باید بسیار خوب و محکم باشند ، چرا که وظیفه خطیر هم زدن مواد و مخلوط کردن آن ها ، برعهده این قسمت از همزن است. اگر جنس میله های آن خوب نباشند ، بعد از مدتی آن ها شکل و فرم خود را از دست داده و نمی توانند کار را به خوبی انجام دهند. همچنین در برخی موارد ، آن ها شکسته و زنگ می زنند. میله های میکسر انواع مختلفی دارند. از میله های تخت برای مخلوط کردن مایه ، خمیر ، درست کردن انواع مخلوط کیک ، مایه‌ها استفاده می شود و از میله های مفتولی برای زدن خامه و تخم مرغ استفاده می شود. همچنین میله های چنگک مانند نیز برای ورز دادن خمیر به کار می‌روند. بعضی از همزن ‌های کاسه دار حرفه ای ، دارای هر سه نوع میله های میکسر هستند که شما در مدل های دست دوم آن ، باید به دنبال گزینه هایی باشید که هر سه نوع میله را دارا باشند.

 

  • جنس بدنه:

  • چون شما به دنبال میکسر های دست دوم هستید ، ممکن است با گزینه هایی روبه رو شوید که کمی خراشیدگی و آسیب دیدگی روی بدنه آن ها وجود دارد. بدنه نباید دچار تو رفتگی باشد. هنگام خرید ، خوب بررسی کرده و گزینه هایی را انتخاب کنید که بدنه آن ها از بسیار محکم و از حداقل صدمات برخودار باشد.

 

کلام آخر:

اگر قصد دارید همزن برقی و مدل های نظیر آن را به صورت دست دوم تهیه کنید ، ما به شما سمساری محله با سابقه ای درخشان را معرفی می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 

 

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

عوامل نشان دهنده یک سمسار منصف

عوامل نشان دهنده یک سمسار منصف سمساری محله : برای کسی که به هر دلیلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code