عوامل نشان دهنده یک سمسار منصف | سمساری محله

عوامل نشان دهنده یک سمسار منصف

سمساری محله : برای کسی که به هر دلیلی نیاز به خرید اجناس دست دوم دارد، ارائه خدمات سمساری ، در دنیای امروزی، بسیار لازم و ضروری می باشد. شغل سمساری مثل انواع شغل های دیگر مزایای زیادی برای کاربران دارد.

سرویس های که مغازه های سمساری برای مردم فراهم می کنند، خدماتی هستند که اگر نباشند، مردم را به خصوص کسانی که از اوضاع اقتصادی خوبی برخوردار نیستند را با مشکل روبرو خواهد کرد. خرید و فروش وسایل دست دو باعث می شود هم کسانی که به  کالای خود دیگر نیازی ندارند پولی در ازای کالای فروخته شده دریافت کنند و هم کسانی که مشکل مالی دارند، و توان خرید وسیله نو ندارند، نیازشان برطرف شود.

در این میان، نقش سمسار ، واسطه گری بین فروشنده و خریدار است و با فراهم کردن زمینه‌ای مناسب، خرید و فروش را برای افراد آسان می کند. با این وجود، مراجعه به یک مغازه سمساری منصف و عادل، از چالش های اصلی برای خرید یا فروش وسایل کارکرده است.  در اینجا، تمام عواملی که نشان دهنده یک سمسار منصف می باشد، آورده شده تا بتوانید قبل از خرید و فروش هر گونه کالای دست دومی، از با انصاف بودن سمسار مطمئن شوید. در ادامه آنها را با هم بررسی می کنیم.

نیازمان به یک سمسار منصف چیست؟

پیش از ذکر عوامل نشان دهنده سمسار با انصاف باید دلیل مهم بودن این قضیه را بررسی کنیم. هر آدمی برای تغییر و تحول دادن به خانه و همچنین عوض کردن روحیه، ممکن است وسایل منزل خود را عوض کند. قاعدتاً برای تهیه این وسایل و نو کردن آن ها نیاز به پول دارید. حال، یکی از راه‌های تأمین کردن مقداری از این پول، فروختن وسایل دست دومی است که دیگر نیازی به آن ها ندارید. بدین منظور  باید نزد فردی بروید که با قیمت خوب و عادلانه کالا را از شما خریداری کند. بنابراین با شناختن عوامل نشان دهنده یک سمسار منصف، خرید و فروشی با رضایت بالا خواهید داشت.

عوامل نشان دهنده سمساری منصف

قیمت عادلانه خرید

قطعا، اولین عاملی که نشان می دهد یک سمسار منصف است، هزینه ای است که بابت خرید این وسایل پرداخت می کند. یکی از اخلاق های بد بعضی از سمسارها، این است که وقتی وسیله ای را می بینند فقط از ویژگی های بد آن می گویند   و به ذکر نقطه ضعف های آن کالا می پردازند. این یک شگرد قدیمی می باشد که از آن برای کم کردن قیمت کالاهایی که می خواهند از مشتریات بخرند، استفاده می کنند.  قاعدتا باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که هدف سمسار در این شغل ، خرید و فروش و بدست آوردن سود است. به همین دلیل باید مقداری سود هم برای او در نظر گرفت.

یکی از مواردی که سمساران از موقعیت آن سو استفاده می کنند، خرید وسایل دست دوم از افرادی که نیاز فوری به پول دارند، با قیمت خیلی کم است. هر وسیله ای ارزشی دارد. اگر چه مشخص کردن قیمت وسایل دست دو با افت و خیزهایی روبرو می باشد، اما یک محدوده معینی برای قیمت کالاها وجود دارد. گذر کردن از این محدوده قیمت، سواستفاده کردن سمسار از فقدان آگاهی مشتری را می رساند.

قیمت فروش عادلانه

دومین عامل نشان دهنده یک سمسار منصف، قیمت گذاری معقول روی اجناسی که می خواهد بفروشد. صرفاً، چون وسایل دست دو قیمت کمتری نسبت به وسایل نو دارند، این امر دلیلی برای معقول بودن قیمت کالا نیست.  یک سمسار منصف، با برآورد هزینه هایی که برای خرید اجناس دست دوم و تعمیر آن ها پرداخته، باید یک قیمت معقولانه روی کالا بگذارد تا فقط یک معامله یک طرف سود نباشد. مشخص کردن قیمت فروش وسایل دست دو، یکی از چالش هایی این که مشتریان هنگام خرید این وسایل، با آن روبرو می شوند. قطعاً، به دلیل معین نبودن قیمت، همه چیز به عدالت و منصف بودن سمسار بر می گردد.

صادق بودن در فروش اجناس

سنجیدن کیفیت اجناس دست دوم ، یکی از مهم ترین چالش هایی است که یک خریدار با آن روبرو است.  اکثر افراد، فقط بخاطر اینکه از معامله سود ببرند، هر کالایی را صرف نظر از خرابی یا سالم بودن به مشتری می اندازند. فروختن وسایل دست دوم خراب و بدون کیفیت که به دلیل استفاده زیاد، کارایی خوبی ندارد، از حیله های بزرگی است که اکثر خریداران با آن روبرو هستند و اکثرا فروشنده‌ها با گول زدن افراد بی تجربه در خرید، سعی در آب کردن کالای خراب خود دارند. به همین دلیل ، از مهم ترین عواملی که نشان می دهد یک سمسار با انصاف است، صادق بودن هنگام فروش وسایل است. یک سمسار صادق، وسایل خراب و بی کیفیت را ابتدا تعمیر و اصلاح می کنند و بعد به فروش می رسانند.  درصورت خرابی یا شکستگی وسایل دست دوم، کمترین انتظاری که از سمسار می رود این است که مشکل آن  را با مشتری در میان بگذارند.

شعار ندادن

شعارهایی مثل خرید وسایل دست دو با بهترین قیمت، خرید وسایل استفاده شده با نازل ترین قیمت و تحویل درب و …. از شعارهایی است که بسیاری از سمساران در حرفه خود به کار می برند. بعضی از سمسار ها، این شعارها را برای جذب کردن مشتری بکار می برند و بعد از دیدن کالای شما، شروع به بد گفتن از آن و کم کردن قیمت می کنند. بکار بردن شگرد هایی برای خریدن وسایل دست دوم با قیمت کمتر، بسیاری از مشتریان را مجاب می کند تا کالای خود را بفروشند. اما در این میان کسی که ضرر می کند خود مشتری است و سمسار شود یک طرفه را به جیب می زند.

رفتار مناسب با مشتری

 از دیگر نشانه های یک  سمسار منصف ، برخورد خوب با مشتریان است. بعضی از سمساری ها فقط یه سود خود فکر می کنند و به نیاز مشتری اهمیت نمی دهند. به همین دلیل برای یافتن یک سمسار منصف باید در جستجوی موردی باشید که علاوه بر سود خود، به راضی بودن مشتریان هم اهمیت بدهد.  یافتن وسایلی که از نظر مشتری جذاب هستند و یا خرید مدل هایی که هزینه نو آنها بسیار بالا است،  از فاکتورهایی است که باعث منصف بودن شما از دید مشتری می شود.‌ بسیاری از سمسارها توجه زیادی به نیازهای مشتریان نداشته و تنها به دنبال کسب سود هستند. از این رو برای پیدا کردن سمساری با انصاف باید به دنبال موردی باشید که در کنار سود خود به فکر رضایتمندی مشتریان نیز باشد. یک سمسار خوب باید بهترین خدمات را در اختیار مشتریان قرار دهد تا بتواند توجه آنها را به خود جلب کند‌.

کلام آخر

خرید کالای دست دوم در کنار مزایای آن، دارای چالش هایی است که باید هنگام خرید آن ها را در نظر بگیرید. برای خرید و فروش اجناس دست دوم می توانید به سمساری محله، با سابقه درخشان در زمینه خرید و فروش این اجناس، مراجعه کنید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

هنگام خرید چای ساز دست دوم به چه نکاتی دقت کنیم؟ | سمساری محله

هنگام خرید چای ساز دست دوم به چه نکاتی دقت کنیم؟ سمساری محله :چای در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code